Kvety v čínskej váze

Kvety v čínskej váze

Komisionálny predaj
520,00 €
Bez dane

Olej na plátne

Signované vpravo dole

Nerámované

Rozmery: 70 x 50 x 2

 

Olej na plátne

Signované vpravo dole

Nerámované

Rozmery: 70 x 50 x 2

Rok
2023

Prvými učiteľmi maľby boli jeho rodičia, následne svoj talent rozvíjal štúdiom na Kyjevskej akadémii výtvarných umení na Ukrajine. Inšpiráciou mu bol vtedy Petro Olexandrovič Zikunov, v ktorého ateliéri študoval. Venoval sa hlavne tvorbe v starom štýle viacvrstvovej maľby. Ako vyštudovaný a umelec – výtvarník s bohatou praxou a skúsenosťami sa v roku 2012 presťahoval na Slovensko, kde tvorí a žije priamo v Nitre. Svoju výtvarnú kreativitu využil aj pri pedagogickej činnosti. V spolupráci s Musicum Ad Libitum, viedol sériu majstrovských kurzov pre milovníkov výtvarného umenia. Igor Navrotskyi neustále rozvíja a zdokonaľuje svoje tvorivé schopnosti. Každá z jeho malieb prináša a popisuje svet ľudských emócií a zážitkov. Najradšej maľuje ženské portréty a figúry a celkom v súzvuku ku nim aj kvety či bohaté kytice kvetov. Sám o svojej tvorbe hovorí: „Moja tvorba je na križovatke inšpirácie, tvorivej skúsenosti a pozorovania. Z nich prenášam jemné vibrácie emócií a pocitov do mojich obrazov. Takto som tvoril aj galériu ženských portrétov, ktoré odhaľujú jemné stránky ženskej psychológie prostredníctvom vizuálneho umenia.“ Diela umelca sú v súkromných a verejných zbierkach v Európe a Severnej Amerike.

Žiadne recenzie
Navrotskyi Igor

Igor Navrotskyi je súčasný európsky umelec, žijúci na Slovensku, ktorý sa venuje primárne figurálnej a portrétnej maľbe. Kľud na prácu a svoj ateliér našiel v malebnom nitrianskom kraji. Narodil sa v roku 1971 v Kyjeve (Ukrajina) v umelecky založenej rodine. Prvými učiteľmi maľby boli jeho rodičia, následne svoj talent rozvíjal štúdiom na Kyjevskej akadémii výtvarných umení na Ukrajine. Inšpiráciou mu bol vtedy Petro Olexandrovič Zikunov, v ktorého ateliéri študoval. Venoval sa hlavne tvorbe v starom štýle viacvrstvovej maľby. Ako vyštudovaný a umelec – výtvarník s bohatou praxou a skúsenosťami sa v roku 2012 presťahoval na Slovensko, kde tvorí a žije priamo v Nitre.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný na porovnanie.

Naše stránky používajú iba cookies, aby nám poskytli lepší prehľad o pohybe používateľov na stránke a sledovali štatistiky návštev.

Súhlasíte, aby váš počítač použil cookies pre tento účel?