Milenci
Milenci

Milenci

Komisionálny predaj
1 950,00 €
Bez dane

AUTOR: MILAN PAŠTÉKA

DIELO: MILENCI

TECHNIKA: TEMPERA NA PAPIERI

ROZMERY: 43 X 30 CM

ROK: 1976

POZNÁMKA: RÁMOVANÉ

 

AUTOR: MILAN PAŠTÉKA

DIELO: MILENCI

TECHNIKA: TEMPERA NA PAPIERI

ROZMERY: 43 X 30 CM

ROK: 1976

POZNÁMKA: RÁMOVANÉ

Milan Paštéka (* 20. máj 1931, Trenčín – † 23. september 1998, Voznica) bol slovenský maliar.

Narodil sa v učiteľskej rodine a detstvo prežil v Rajci. V rokoch 1950 až 1955 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V jeho tvorbe dominoval človek vo vzťahu k priestoru. Venoval sa kresbe, maľbe, grafike a keramike.

Milan Paštéka pochádzal z učiteľskej rodiny. Detstvo prežil v Rajci, uprostred nádhernej prírody, ktorá ho očarila a výrazne ovplyvnila jeho tvorbu. Aj keď si rodičia priali, aby išiel študovať na Vysokú školu technickú, keďže otec patril k zakladajúcej generácii slovenských matematikov, rozhodol sa pre štúdium na Vysokej škole výtvarných umení. Po vynútenom odchode z ateliéru Ľudovíta Fullu v roku 1952 pokračoval v štúdiu v ateliéri Jána Želibského. Stal sa spoluzakladateľom skupiny Mikuláša Galandu. Po ukončení štúdia sa vrátil na Kysuce, kde pôsobili jeho rodičia. Čoskoro však zistil, že mu chýba mesto, spolužiaci a galérie s výstavami, a tak po dvoch rokoch sa natrvalo vrátil do Bratislavy. Tragicky zomrel pri automobilovej nehode na strednom Slovensku.

Žiadne recenzie
Paštéka Milan

Milan Paštéka (* 20. máj 1931, Trenčín – † 23. september 1998, Voznica) bol slovenský maliar. Narodil sa v učiteľskej rodine a detstvo prežil v Rajci. V rokoch 1950 až 1955 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V jeho tvorbe dominoval človek vo vzťahu k priestoru. Venoval sa kresbe, maľbe, grafike a keramike.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný na porovnanie.

Naše stránky používajú iba cookies, aby nám poskytli lepší prehľad o pohybe používateľov na stránke a sledovali štatistiky návštev.

Súhlasíte, aby váš počítač použil cookies pre tento účel?