Slúžka
popis: Olej na plátne, 50 x 40 cm.
Signované vľavo dole Száz István
Pozn.: Rám mierne poškodený.
Okolo roku 1930
- Rok
- 1930
Od 1905 vystavuje na Nemzeti Salone a v Műcsarnoku svoje figurálne kompozície. Jeho diela sú reprezentatívnym spôsobom zastúpené v Magyar Nemzeti Galérii v Budapešti. Z literatúry: Zádor, A.- Genton, I.: Müvészeti Lexikon. Budapest 1967, zv. III. str. 580.
Isztván Szász (nar. 1878 v Kolozsvári - úmr. 1965 v Budapešti) bol maďarský maliar, ktorý študoval na Umelecko-priemyslovej škole v Budapešti. Od 1905 vystavoval na Nemzeti Salone a v Műcsarnoku svoje figurálne kompozície. Jeho diela sú reprezentatívnym spôsobom zastúpené v Magyar Nemzeti Galérii v Budapešti.