Autor: LujMarí Palugová

Mariana Lujza Palugová umeleckým menom LujMarí je rodáčkou z Dolného Kubína, má 28 rokov a v roku 2018 úspešne ukončila štúdium magisterského stupňa na VŠVU na Katedre reštaurovania.

Od mala sa venuje výtvarnému umeniu, ktoré časom vyústilo do štýlu neo-kubizmu v ktorom sa našla a súčasne ho ďalej rozvíja. S nástupom na Vysokú školu sa dostala do ateliéru Paliho Susu v pôvodnej Bratislavskej Cvernovke odkiaľ sa spolu s komunitou Cvernovky v roku 2017 presťahovala do novej budovy Novej Cvernovky v bývalej chemickej škole na Račianskej ulici, kde otvorila svoj vlastný ateliér. Vystavovať začala od marca 2015 a so svojimi dielami už prešla naprieč Slovenskom od Bratislavy cez Skalnaté pleso vo Vysokých Tatrách do Bardejova a iných miest ale objavila sa už aj v Českej republike a Švajčiarsku. Každoročne, už tradične sa zapája do najväčšej akcie Novej Cvernovky - 1. Máj - Deň otvorených ateliérov, kde môžete nazrieť priamo do priestoru ateliéru v ktorom tvorí. Jej dielo "Skvelo dozreté" zdobilo etiketu vín Vitis Galéria a obraz “Vernissage“ sa stal súčasťou výstavy Art Basel 2017 vo Švajčiarskom Basel v projekte The ArtBox Project kde sa stala jednou z 30tich celosvetových finalistov.

Menej
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný na porovnanie.

Naše stránky používajú iba cookies, aby nám poskytli lepší prehľad o pohybe používateľov na stránke a sledovali štatistiky návštev.

Súhlasíte, aby váš počítač použil cookies pre tento účel?