Mystery III.
Mystery III.
Mystery III.

Mystery III.

Priamy predaj
1 290,00 €
Bez dane

Technika: Olej na plátne

Rozmery: 55 x 70 cm

Podpis: Vpravo dole Bidelnica 95

 

Technika: Olej na plátne

Rozmery: 55 x 70 cm

Podpis: Vpravo dole Bidelnica 95

Rok
1995

V roku 1975 ukončil u prof. Rudolfa Filu Strednú umeleckopriemyselnú školu v Bratislave, na oddelení aranžérstvo – výstavníctvo. Po maturite sa vrátil do Nitry na ĽŠU, kde pôsobil ako pedagóg.

V roku 1977 začal študovať na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Oddelení monumentálnej maľby pod vedením doc. Ivana Vychlopena. Promoval v roku 1983 v ateliéri doc. Eugénie Lehotskej.

Žije a tvorí ako umelec v slobodnom povolaní v Bratislave. Až do roku 2017, kedy sa dožíva významného životného jubilea, pracoval v historickom ateliéri prvej súkromnej školy Gustáva Malého, kde pred ním tvorili aj Koloman Sokol, Cyprián Majerník, Ladislav Guderna, Marián Čunderlík a mnohí iní.

V súčasnosti žije a tvorí vo svojom novom ateliéri na mieste rímskej vojenskej osady Gerulata v Rusovciach neďaleko Bratislavy.

Žiadne recenzie
Bidelnica Daniel

Daniel Bidelnica sa narodil 16. februára 1957 v Nitre. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Oddelení monumentálnej maľby pod vedením doc. Ivana Vychlopena a Doc. Eugénie Lehotskej. Od roku 1983 je umelec v slobodnom povolaní. Vo svojej tvorbe sa venuje voľnej maľbe, grafike, tapisérii a počítačovej grafike.

Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt bol pridaný na porovnanie.

Naše stránky používajú iba cookies, aby nám poskytli lepší prehľad o pohybe používateľov na stránke a sledovali štatistiky návštev.

Súhlasíte, aby váš počítač použil cookies pre tento účel?